Formset 10-set, 600x450 mm Röd Silikon, 1 lit
1 274kr
Exkl. moms
Ej i lager
Formset med 10 pressade 1,0 liters formar. Formarna är silikonbelagda för optimal släppförmåga. I de flesta fall behövs ingen smörjning, men om brödet har en tendens att fastna så kan formarna smörjas efter behov.
| Material | Aluminium |
| Plåtmått | 600x450 mm |
| Formmått | 145 x 92 x h77 mm |
| Volym | 10 x 1,0 liter |
| Ytbeläggning | Röd silikon |
| Produktkategori | FSS - Silikonbelagda formset |
| Varumärke | Bakers |
| Temperaturområde | - 40 - 230°C (intermittent 260°C) |
| Skötselråd |
Tål ej maskindisk. Skall rengöras före första användning med milt rengöringsmedel, t ex handdiskmedel. |
| Ursprungsland | Sverige |
| Dokument | Livsmedelsintyg/Declaration of Compliance |
Utgående artikel - begränsat antal på lager!
Artikelnr: 10511
Säkra betalningar
Leverans 1–3 dagar
Brett sortiment
| DoC datum | 2024-12-01 00:00 |