Slätplåt 530 x 325 mm Pureline
197kr
Exkl. moms
Finns i lager
Slät bakplåt för professionella användare. Plåtens höga värmeledningsförmåga ger ett perfekt bakresultat. Den PFAS-fria nonstickbeläggningen Bakers Pureline ger utmärkt släppeffekt på alla typer av bröd och bakverk, och har en överlägsen slitstyrka och livslängd.
| Plåtmått | 530 x 325 mm GN1/1 |
| Material | 1,4 mm aluminium |
| Profil | Sickad långsida |
| Ytbehandling | Bakers Pureline (keramisk PFAS-fri nonstick) |
| Produktkategori | Pureline |
| Varumärke | Bakers |
| Temperaturområde | -40° - 260° C (intermittent 300°C) |
| Skötselråd |
Tål maskindisk med diskmedel avsett för aluminiumgods. Regelbunden maskindisk kan dock påverka ytbeläggningens livslängd. Skall rengöras före första användning med milt rengöringsmedel, t ex handdiskmedel. |
| Ursprungsland | Sverige |
| Dokument | Livsmedelsintyg/Declaration of Compliance |
Artikelnr: 20527
Säkra betalningar
Leverans 1–3 dagar
Brett sortiment