Plastpall 1200 x 800 mm
338kr
Exkl. moms
Finns i lager
Plastpall av återvunnen plast som skyddar råvarusäckar mm från fukt från golvet.
| Material | 100% återvunnen plast |
| Mått | 1200x800x146 mm |
| Vikt | 20 kg |
| Statisk maxbelastning | 2750 kg |
| Dynamisk maxbelastning | 1000 kg |
| Maxbelastning i pallställage | 500 kg |
| Färg | Grå/svart |
| Temperaturområde | -20 - +40°C |
Pallen är inte avsedd att komma i direktkontakt med livsmedel.
Utgående produkt - begränsat antal i lager!
Artikelnr: 11358-1
Säkra betalningar
Leverans 1–3 dagar
Brett sortiment