Formset GN 1/1 530 x 325 mm 8 formar Pureline
1 050kr
Exkl. moms
Finns i lager
Formset för bakning av formbröd.
Den PFAS-fria nonstickbeläggningen Bakers Pureline ger utmärkt släppeffekt på alla typer av bröd och bakverk, och har en överlägsen slitstyrka och livslängd.
| Material | Aluminium |
| Plåtmått | 530x325 mm GN1/1 |
| Formmått | 145 x 92 x h77 mm |
| Volym | 8 x 1,0 liter |
| Ytbeläggning | Bakers Pureline (keramisk PFAS-fri nonstick) |
| Produktkategori | Pureline |
| Varumärke | Bakers |
| Temperaturområde | - 40 - 260°C (intermittent 300°C) |
| Skötselråd |
Tål maskindisk med diskmedel avsett för aluminiumgods. Regelbunden maskindisk kan dock påverka ytbeläggningens livslängd. Skall rengöras före första användning med milt rengöringsmedel, t ex handdiskmedel. |
| Ursprungsland | Sverige |
| Dokument | Livsmedelsintyg/Declaration of Compliance |
Artikelnr: 20504
Säkra betalningar
Leverans 1–3 dagar
Brett sortiment